• 14.10.2020
  • 9902 defa okundu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Salı günkü grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu son günlerde Doğu Türkistan konusunda yapılan spekülasyon açıklamalara parti meclis kürsüsünden yanıtladı

"Uygur Türklüğü'nün sorunu kuşkusuz sorunumuzdur" diyen Bahçeli, CHP'nin kendilerine Uygur Türklüğü konusunda tavsiye ve tembihte bulunamayacağını vurguladı. Bahçeli, şunları kaydetti:

"CHP kim, Doğu Türkistan'ı savunmak kimdir? Hele bir de Serok Ahmet var ki, gürültü patırdı çıkarmakta üstüne yoktur. Kalkmış bize soru sormuş: Doğu Türkistan'da yapılan zulme niye sessiz kalıyormuşuz? Hızını alamamış olacak ki, Doğu Türkistan'ı kaça sattığımızı da sorularının arasına iliştirmiş. Be hey Serok, söylesem anlamazsın, göstersem algılayamazsın, sussam gönül razı değil, yine de şunu bilmelisin ki, satmak senin işindir, pazarlamak seninle anılan bir meslektir.

Sen Doğu Türkistan'ın haritada yerini bilmiyorken Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in kalbi bu sevdayla çarpıyordu. Sen git Kobanici yoldaşlarınla kucaklaş, ecdadımızın geride kalan türbelerini boşaltmak için sözler ver, gücün yeterse kamyonlara yükleyip kaçabildiğin kadar kaç, belki kurtulur, belki yakayı kurtarırsın. Aklının ermediği konularda yorum yapma, masken düşer; çamurlu yollarda yürüme, üstün başın batar. Ne tuhaf bir haldir ki, zilletin ortakları hiç bilmedikleri, uğruna hiç mücadele etmedikleri Doğu Türkistan meselesini gündeme taşıyorlar, istismarla oyalanıyorlar. Çünkü bunların kulaklarına fısıldayan, önlerine talimatname koyan dış mihraklar görev başındadır."diyerek konuşmasını sonlardırdı.

  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür Ve Dayanışma Derneği
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için