• 25.10.2023
  • 394191 defa okundu

 

22 Ekim 2023 Antalya'da düzenlenen "Korkunç Dövüş Gecesi" serbest boks müsabakasında Uygur Türkü gençlerin elde ettiği başarı, Doğu Türkistan diasporasında sevinçle karşılandı.

Yarışmaya 5 Uygur sporcu katılmış olup, her biri maçın galibiyeti olurken, ringlerde milli kıyafetlerini giyinip kuşandı ve rakiplerini nakavt ederken Doğu Türkistan bayrağını dalgalandırdı.

UYGUR SPORCULAR FARK YARATTI
Yarışmada ilk olarak Ataman Spor Kulübünden Emrullah Ahmed, 73 Kg orta sıklet İranlı rakibini üstün performansıyla mağlup etti. Daha sonra Kulübün Teknik Direktörü ve Doğu Türkistan Spor ve Gelişim Derneği Başkan Yardımcısı Halit Ataman, Sudanlı sporcu Ahmed Muhammad ile linge çıkarak, ilk turda rakibini mağlup etti.

Röportajımızı kabul eden Ataman Spor Kulübü Teknik Direktörü Halit Ataman, müsabakaya katılan sporcuların temel olarak öğrendikleri becerileri uygulamaya odaklandığını, ayrıca yarışmada Doğu Türkistan halkı adına kararlılık ve bütün yeteneklerini ortaya koyan sporcuların, gösterdikleri performanstan memnun olduğunu dile getirdi. Bundan sonraki müsabakalarda, başarılarını sürdüreceği, daha büyük yarışmalara katılarak pratik deneyim kazanmayı hedeflediğini söyledi.


Muhammed Ali ATAYURT

Istiqlal Haber

  • Kaynak: https://turkistanpress.com/page/uygur-sporculardan-ustun-basari/6161
  • Etiketler: Doğu Türkistan.Çin,Uygur,Antalya

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için