• 5.1.2021
  • 8445 defa okundu

Doğu Türkistanlı Müslümanların Çin Konsolosluğu'nun önünde nöbeti 12. gününde.

Emperyalist Çin yönetiminin Doğu Türkistan’da işlediği cürümler hakkında defalarca haber yaptık. Ancak bu haberin konusu dahi oldukça acı bir gerçeği ortaya çıkartıyor. Toplama kamplarındaki yakınlarından haber dahi alamayan Uygur Müslümanları Çin Konsolosluğu önünde günlerdir nöbet tutuyor. Tek istedikleri yakınlarında sadece haber alabilmek!

Çin’in uyguladığı baskı politikaları dünya tarihinde eş görülmemiş bir zulüm ortaya çıkardı. İletişim çağı olarak adlandırılan bir çağda insanları toplama kamplarını yığıp bütün dünya ile irtibatlarını kesmek çok farklı sadist bir mantığın ürünü olsa gerek. Tıpkı Esed rejiminin hapishanelerindeki kadın mahkumlar gibi yıllardır aileleriyle görüştürülmeyen Uygur Müslümanları en azından akrabalarının, dostlarının seslerini duyabilmek için Çin Konsolosluğu’nun önünde nöbet eylemi gerçekleştiriyor.

eq6kvycxeacsycz.jpg

Müslüman dünya ise ne yazık ki Çin’e karşı topyekun ses çıkartmış durumda değil. Oldukça dağınık ve örgütlülükten uzak tepkiler zalim Çin’in istediğini rahatça yapabilmesini sağlıyor. Bu sebeple kamuoyu oluşturabilmek ve bu zulmü duyurmak adına Uygurlu kardeşlerimizin çığlığını yükseltmemiz gerekiyor!

Dini, etnik, kültürel soykırıma maruz kalan Uygur Müslümanları bütün dünyanın gözü önünde yok oluyor! Politik hesapların çok ötesinde bu mesele tıpkı Suriye, Libya, Afganistan, Moro’da olduğu gibi artık bir var oluş mücadelesidir. Çin, Rusya ve İran’ın paralı köpeklerine karşı her platformda bu zulmü dillendirmeli ve kardeşlerimizin susturulmaya çalışılan sesi olmalıyız!

 

 

  • Kaynak: https://www.haksozhaber.net/uygur-muslumanlarinin-nobeti-suruyor-kardeslerimizin-ciglini-yukseltelim-138893h.htm
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,Suriye, Libya, Afganistan, Moro’ ,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için