• 6.7.2023
  • 1013390 defa okundu

Katil Çin devleti tarafından 5 Temmuz 2009 yılında kendi vatanlarında kendi özgürlüğü için yürüyüş yapan kardeşlerimize katil Çin devleti tarafından uygulanan orantısız güç ile binlerce kardeşimizin şehadet şerbeti içmesi olaylardan sonra binlerce kardeşlerimizin akıbetlerin haber alınamaması, Doğu Türkistan halkını kendi topraklarında yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştır.

Katliamdan 14 yıl geçmesine rağmen o günün kanlı izleri isim değiştirerek hala o topraklar üzerinde oynanmaktadır. Toplama kampları bahanesi ile aileleri parçalayarak Türk nüfusunu azaltmak, Korona bahanesi ile nice ailelerden hala haber yok, apartmanlara kilitleyerek diri diri yakarak masum halka gücünü ispatlamaktadır, bunun gibi bir çok olayları sıralayabiliriz amaç Doğu Türkistan halkını yok etmek, dünya sessiz insanlar sessiz.

5 Temmuz olayları dünyanın bir çok yerinde anılmakta katil Çin devletinin terör eylemi bir kez dünyaya hatırlatmaya çalışılmaktadır. Güzel ülkemiz Türkiye her zaman olduğu gibi yine kardeşinin yanında omuz omuza durarak safını belli etmiştir.2009 yılında olaylar patlak verdiğinde tüm Türkiye ayaklanarak Doğu Türkistan halkını yalnız olmadığını tüm dünyaya ispat etmiştir.

Bugün 5 Temmuz 2023 yılında aynı karalılıkla başta İHH, Mazlum-Der olmak siyasi partilerimizin vekilleri TBMM kürsülerinde, siyasi partilerimiz kendi sosyal medya aracılığı ile Urumçi katliamını unutmadıklarını dile getirmişlerdir. Özellikle sivil toplum kuruluşlarının ülkemizin her vilayetinde basın açıklaması değerli basınımızın sayfalarında boy boy yer alması Doğu Türkistan halkının yalnız olmadığı tüm dünyaya duyurmuş oldu.

5 Temmuz Çin katliamını unutmayarak bizlere destek olan tüm katılımcılara canı gönülden teşekkür etmeyi biz Doğu Türkistan lılar borç biliriz,

TEŞEKKÜRLER TÜRKİYEM

GÖKBAYRAK YAYIN

EKİBİ

  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel MRK-KAYSERİ
  • Etiketler: Doğu Türkistan.Çin,Uygur,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için