• 11.04.2024
  • 194094 defa okundu

Doğu Türkistanlıların manevi annesi sayın Rabia Kadir hanım efendi sosyal medya aracılığı bir mesaj yayınlayarak dünyadaki tüm Doğu Türkistanlı kardeşlerinin ramazan bayramını tebrik ederek vatanın mutlaka özgür olacağını dile getirmiştir.

Bütün dünyadaki Uygur kardeşlerim vatanımın içinde ve dışında Türkiye’de. Avrupa’da yaşamakta olan kardeşlerim Çin zindanlarında ve toplama kamplarında yatmakta olan diğer devletlerde zulüm gören ve memleketteki kardeşlerinin ve ailelerinin hasretini çeken Uygur kardeşlerim hepinize samimi selamlarımı iletir, hepinizin ramazan bayramınızı canı gönülden tebrik ederim.

Bu ramazan ayında hepimizin dilekleri gerçek olsun, vatanımız özgür olsun, dünyanın her tarafına dağılmış olan Uygur kardeşlerimiz vatanlarına dönebilsin, Çin cezaevlerinde azap ve işkence çeken kardeşlerimiz özgür olsun, kardeşlerim aileleri ile akrabaları ile görüşemeyenler inşallah görüşürler, ALLAH bu ramazan ayında benim ve sizin dua ve dileklerinizi kabul etsin. Tüm hemşerilerimizin ailesine sıhhat ve sağlık versin ramazan bayramınızı tebrik eder üzerinizdeki bütün kötülüklerden bertaraf olursunuz.

Kardeşlerim biz her sene gelecek bayramı memlekette geçirmeyi ALLAH tan arzu ederiz, Dünyanın her tarafında Doğu Türkistan davasını ve halkımızın özgürlük davasını anlatan kardeşlerimiz gibi bende tam bağımsızlık için bütün gücüm ile mücadele etmekteyim halkımın mutlaka bir gün bağımsız olacağına inanmaktayım, ve o gün için durmadan mücadele etmeye birbirimizle hasbıhal ederek vatanımızın özgürlüğüne akıl yolu ile ahlak ile sabırla mücadele etmekle, bütün dünyanın kabul edeceği siyaseti benimseyerek özgürlüğümüze elde edeceğimize inanmaktayım. O vatan bizim kardeşlerim.

Değerli kardeşlerim bizim o topraklarda yakın zamanlarda iki tane Doğu Türkistan isminde iki devlet kuruldu Uygur olarak namı olan bu devlet bizim kardeşlerim, Uygur ve bizim kardeşlerimizle beraber yaşadığımız vatanımızdır. Kardeşlerim Çinli bizim evlerimize zorla girdiler bizler tekrar evlerimizi ele geçireceğiz diyerek atalarımızdan babalarımızdan beri bu vatanı özgür edeceğiz diye mücadele etmekteyiz ve mücadeleye devam edeceğiz mutlaka bu vatan bir gün özgürlüğüne kavuşacaktır.

Dünyanın birçok yerinde Doğu Türkistan ile ilgili faaliyetler olmaktadır vatanımızdaki kardeşlerimiz sizlerin ve benim yapmış olduğumuz bu mücadeleleri umut ile bakmakta özgür günlerin geleceğine ALLAH a dua ederek beklemektedirler. Mekke ye gelen kardeşlerimizi görüyoruz özgürlük için dualar edilmekte bu ramazan ayında hepimizin gönlünde geçen dualar kabul olur, hepimizin ramazan bayramı mübarek olsun.

 

  • Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=Lxli8EFbg14
  • Etiketler: Doğu Türkistan.Çin,Uygur,Rabia Kadir

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için