• 2.09.2022
  • 84818 defa okundu

Anadolu ve Türk dünyasını buluşturan Etimesgut Belediyesi 24. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivalinin 31.08.2002 günü Doğu Tanıtılmıştır.
Aralıksız olarak bu festivale iştirak ederek Doğu Türkistan’ın kültürel ve Kızıl Çin zulmünün anlatıldığı bu gecede eski Ankara şube başkanımız Hayrullah Efendigil bir konuşma yaparak Etimesgut belediye başkanı sayın Enver Demirel beye teşekkür ederek her sene Doğu Türkistan’ı tanıtım için verdiği çabalardan dolayı teşekkür ederek Çin zulmünün Uygurlar üzerinde uyguladığı sistematik asimilasyon politikasını dile getirmiştir.

Doğu Türkistan Kültür ve müziğinin tanıtıldığı bu gecede folklorümüz den en güzel eserler sunularak sanatçı kardeşimiz Abdullah Köse Doğu Türkistan müziğinden en güzel nağmelerle alanı dolduran on binlere müzik ziyafeti vermiştir. Böyle bir organizasyonda emeği geçen başta Hayrullah Efendigil ve çalışma arkadaşlarına Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma derneği olarak teşekkür ederiz.  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel MRK-KAYSERİ
  • Etiketler: Doğu Türkistan.Çin,Uygur Etimesgut

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için