• 30.1.2021
  • 18000 defa okundu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, son grup toplantısında Uygur Türkü Nursiman Abdurreşid'i kürsüye çıkartmıştı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Aburreşid için 'terörist' ifadesini kullandı. Aburreşid'in avukatı Prof. Dr. İlyas Doğan ise Perinçek hakkında hukuki girişimleri başlattıklarını duyurdu.

Doğu Türkistanlı Nursiman Abdurreşid, kendisine 'terörist' diyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkında suç duyurusunda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Meclis Grubu'nda Doğu Türkistan'da yaşayan ailesi ile ilgili yaşadığı sıkıntıları anlatan Nursiman Abdurreşid, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek tarafından terörist ilan edildi.

Doğu Perinçek, Nursiman Abdurraşid'in "Doğu Türkistan İslam Partisi'nin militanı" olduğunu, ''FETÖ eylemlerine katıldığını'', ''Uygur olmadığını ve Uygurları değil DEAŞ ve El-Kaide içinde olan bir örgütü'' temsil ettiği iddiasında bulundu. 

"HİÇBİR HAKSIZLIK KARŞILIKSIZ KALMAYACAK"

Nursiman'ın avukatı Prof. Dr. İlyas Doğan sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Gerekli adımları attıklarını belirten Doğan "Müvekkilem Nursimangül hanımefendiye iftira atan @doguperincek hakkında gerekli hukuki girişimleri başlatmış bulunmaktayım. Hiçbir haksızlık karşılıksız kalmayacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" ifadelerini kullandı.
Prof. Dr. İlyas Doğan
@profilyasdogan

Müvekkilem Nursimangül hanımefendiye iftira atan @doguperincek hakkında gerekli hukuki girişimleri başlatmış bulunmaktayım. Hiçbir haksızlık karşılıksız kalmayacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur. Av. Prof. Dr. İlyas Doğan

umunihsan
@ehsane765
Vatan partisi genel sekreteri (@Dogu_Perincek) toplama kampı mağduru, #Uygur @Nursiman11'ı "DAIŞ Üyesi" ve "terörist" olarak itham etti. Mahkeme kararı yada somut delil olmadan terörle suçlamak ve topluma hedef göstermek suçtur. Dava açılmalı. @profilyasdogan @NurKashgar https://twitter.com/uygur_haber/status/1355294631425171456…

ÖÖ 9:41 · 30 Oca 2021
 

  • Kaynak: https://www.istiklal.com.tr/haber/dogu-turkistanli-nursimandan-dogu-perincek-hakkinda-suc-duyurusu/603673
  • Etiketler: Doğu Türkistan Çin, Uygur, İYİ Parti ,Meral Akşener, Vatan Partisi , Doğu Perinçek, Prof. Dr. İlyas Doğan

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için