• 14.11.2020
  • 11756 defa okundu

Değerli Doğu Türkistan dostları katil Çin devleti ata topraklarımızın ne kadar değerli olduklarını Çin kendi sitelerinde  açıklamaktadır. Daha önceki haber paylaşımlarımızda Doğu Türkistan’ın yer altı ve yer üstü zenginlikleri, ve bundan kazanmış oldukları kanlı paraları açıklamıştık.
Doğu Türkistan’ın turizm geliri olarak paylaştığı rakamları görünce siz dava arkadaşlarımız bu toprakların değeri daha iyi anlaşılmaktadır, katil Çin devleti ülkemizin her karışından yararlanarak dünyaya meydan okumaktadır. Ekte yayınla cağımız haber kendi silerinden alarak orijinal şekilde siz değerli dostlarımızla paylaşıyoruz.

13. Beş Yıllık Plan (2016-2020) döneminde Çin'in Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nde turizm gelişimi güçlü bir şekilde yürütüldü.

Kırsal turizm, buz ve kar eğlenceleri ve aile oteli gibi turizm şekilleri hızla gelişti. 2019'da Xinjiang'da toplam 213 milyon yerli ve yabancı turist ağırlandı ve turizm geliri 363,2 milyar RMB'ye (51,89 milyar ABD Doları) ulaştı.

2020 Xinjiang Kış Turizm Tanıtım Konferansı başkent Beijing'de düzenlendi. Xinjiang'ın zengin kültür ve turizm kaynakları tanıtıldı.

Bu yıl yeni koronavirüs (Covid-19) salgını bağlamında Çin'de çifte dolaşım teorisi uygulanıyor. İç dolaşım güçlendirmek için iç turizm pazarı genişletiliyor. Söz konusu tanıtım konferansının düzenlenmesi, turizm yoluyla Xinjiang'ın kalkınmasını ve kış turizmini ısınmasını hızlandırıyor.

Öte yandan Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi Kültür ve Turizm Departmanı Müdür Yardımcısı Ma Xuguo, Xinjiang ve Beijing'in kültür turizm ürünlerinin hem farklı hem de ilişkili ve büyük bir pazar iş birliği potansiyeline sahip olduğunu ifade ederek, iki yer arasında kültür ve turizm temaslarının artırılmasını ümit ettiğini kaydetti.

Son günlerde Chengdu gibi diğer kentlerde de Xinjiang'ın turizm kaynaklarını tanıtma etkinlikleri gerçekleştirildi

Not.
Türkiye turizmde yeni bir rekor yılını geride bırakarak, 2019’da toplam 51,7 milyon ziyaretçi, 34,5 milyar dolar turizm geliri rakamına ulaştı.

  • Kaynak: https://www.criturk.com/haber/haber-lokasyon/xinjiang-2019-da-213-milyon-turist-agirlandi-175669
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için