• 15.11.2020
  • 12845 defa okundu

Evet Çin yalan üretmeye devam ediyor,Doğu Türkistan'da hiç yoksul kalmamış kim inanır acaba kendi kaynaklarından aynen Çin yalanını sizlerle paylaşıyorum yorum siz Doğu Türkistan dostlarıma bırakıyorum...

Xinjiang'da yoksulluk tarih oldu
Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi hükümeti, Shache ilçesi de dâhil olmak üzere yoksulluk sınırının altında kalan son 10 ilçenin yoksulluktan çıkış kriterlerinin ve koşullarının karşılandığını ve bu kasabaların yoksulluktan kurtarıldığını duyurdu.

Xinjiang'daki son 32 ilçe tümüyle yoksulluk şapkasını çıkardı. Mutlak yoksulluk sorunu Xinjiang'da tarihte ilk kez çözüldü.

Xinjiang, geniş bir alanda büyük kitlelerin gelirinin çok düşük olması nedeniyle devlet tarafından ciddi bir yoksul bölge olarak tanımlanmıştı. Özellikle Xinjiang'ın güneyinde bulunan dört şehir en yoksul bölgelerdendi. Kaşgar ve Hotan'da, büyük nüfus, zayıf kaynaklar ve zayıf altyapı nedeniyle yoksullukla mücadele zorlu bir görevdi.

Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi Yoksullukla Mücadele Ofisi'nden yetkili Chen Lei, 2020 yılına kadar son 10 ilçenin yoksulluktan kurtulmasıyla bölgede yaşayan 3 milyon 89 bin kişilik nüfusun mevcut koşullara göre yoksulluktan kurtarıldığını ve 3 bin 666 köyde yoksulluğun giderildiğini belirtti.
https://www.criturk.com/haber/haber-lokasyon/xinjiang-da-yoksulluk-tarih-oldu-175882

  • Kaynak: https://www.criturk.com/haber/haber-lokasyon/xinjiang-da-yoksulluk-tarih-oldu-175882
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için