• 28.07.2020
  • 3615 defa okundu

Milli Türk Talebe Birliği Elazığ İl Başkanı Ebubekir Çolakoğlu Doğu Türkistan'la ilgili açıklama yaptı. Çolakoğlu, "Zulme sessiz kalıp zulme ortak olma! Zulme karşı susma “HAYKIR!” Hiçbir şey yapamıyorsan bile Doğu Türkistan ses ver Çin ürünlerini boykot et” dedi.

Çolakoğlu  yaptığı açıklamada: “Zulme sessiz kalıp ortak olma! Doğu Türkistan da Uygur Türklerine yıllardır yapılan zulmü nasıl görmezden gelebiliyoruz? Nasıl Müslümanlar olduk biz? Din kardeşlerimize yapılan zulme nasıl sessiz kalabiliyoruz? Bir hadisi şerif de şöyle buyruluyor: "Müminler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar."(Buhari) Eğer dinimiz İslam ise ona göre hareket etmek zorundayız. Zulme göz yummamalıyız!  Bugün doğu Türkistan da işkence gören bir Müslüman kardeşimiz çektiği işkencelere rağmen Müslümanlığı savunuyorsa, Dininden vazgeçmiyorsa bir Müslüman olarak kendimizi sorgulamamız gerekmez mi? Ne kadar Müslümanız? Müslüman kardeşlerimiz için ne yapabiliyoruz? Ne düşünüyoruz? Müslüman kardeşlerimize bir duayı bile çok görüyoruz. Akşam başımızı yastığa koyduğumuzda ne kadar rahat uyuyabiliyoruz?  Kendimizi bilhassa Müslümanlığımızı sorgulamamız gerekiyor bu duruma. Doğu Türkistan’daki kardeşlerimiz bacılarımız için şu ana kadar ne yaptık? Sosyal medyadan Çin’e -gösteriş olsun diye-ufak bir kınama yapıyoruz. Alnımızı secdeye koyduğumuzda ne kadar dua ettik?
Ne kadar rahatsız oluyoruz? Sonuç olarak doğu Türkistan da toplama kamplarının sayısı 1300, toplama veya çalışma kaplarındaki mahkumların sayısı 3 milyon, hapishanedekiler  500 bin  civarı yetimhanelerde asimile edilmekte olan çocukların sayısı ise 500 bini aşmış olduğu tahmin edilmektedir. Zulme sessiz kalıp zulme ortak olma! Zulme karşı susma “HAYKIR!” Hiçbir şey yapamıyorsan bile Doğu Türkistan ses ver Çin ürünlerini boykot et” dedi.

 

  • Kaynak: https://www.elazigsonhaber.com/gundem/colakoglu-dogu-turkistan-la-ilgili-aciklama-yapti-h68620.html
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,Milli Türk Talebe Birliği, Elazığ ,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için