• 19.04.2024
  • 349103 defa okundu

Yaklaşık bir hafta önce sosyal medya platformlarında Doğu Türkistanlı bir hanım kardeşimizin ‘’ bize sahip olacak kimse yok mu, bize sahip olacak bir devlet yok mu, bizi sahiplenecek bir parti yok mu, yerlerimizi ellerimizden aldılar, bize sahip olacak insanlar çıkmadı diyerek’ ’katil Çin devletinin tek geçim kaynağı olan ata topraklarına el koymasına tepkisini dile getirmişti.

Doğu Türkistanlıların manevi annesi davamızın cengaver savunucusu sayın Rabia Kadir bu videoyu görerek düşüncelerini haber merkezimiz aracılığı ile tüm Doğu Türkistan dostları ile paylaşmıştır.

Video yu izlediğinde çok üzüldüğünü fakat bir yan dan da çok sevindiğini çünkü hala Çin rejiminden korkmayarak ölüme meydan okurcasına kendilerinin sahipsiz bırakıldığını haklarını savunacak hiçbir kimsenin olmadığını hiçbir milletin olmadığını dile getirmesi kendisinin sonunun akıbetinin meçhul olduğunu dile getirmiştir.

Bugün ata yurdumuz Şarki Türkistan’da benim milletim sahipsiz, kıymetsiz, akıbeti belli olmayan bir meçhuldür. Bugün Çin devleti zorla hanım kardeşimizin arazisine el koyuyor kardeşimiz durumunun ne olacağını soruyor, bu yalnızca bizlerin sosyal medya aracılığı ile görebildiklerimizin bir kaçı benim yurdumun en ücra köşelerinde sahipsiz kalan kardeşlerim var bize haberler geliyor duyuyoruz videolarını görüyoruz ama dünya sessiz, dünya görmüyor, Türk devletleri görmüyor, İslam devletleri ziyaret ediyor zorla Uygur müziği denilerek dans eden kızlarımızı görüyor ve dünyaları rahat ediyor benim yurdumun durumu bundan ibaret.

Benim değerli Şarki Türkistan davasını gönül veren yurttaşlarım kardeşlerim seslerimizi bu bacımız gibi yükselterek her platformda dile getirelim ki Çin zulmünü bütün dünyaya ifşa edelim yarın kıyamet günü bu bacınız bize sahip çıkmadınız mı diye sorduğunda ne cevap vereceğimizi iyi düşünelim.

Selam ve sıhhatle kalın benim aziz milletim,

  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel MRK-KAYSERİ
  • Etiketler: Doğu Türkistan.Çin,Uygur,Rabia Kadir

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için