• 6.11.2020
  • 14605 defa okundu

Uygur Türk’ü Meryem Sultan, Acun Ilıcalı’nın Çin’e ait akıllı telefon üretisi Oppo reklamında oynamasına tepki gösterdi.

Doğu Türkistan'daki ailesinden haber alamayan ve Türkiye'de yüksek lisans eğitimine devam eden Uygur Türk’ü Meryem Sultan, Acun Ilıcalı’nın Çin’e ait akıllı telefon üretisi Oppo reklamında oynamasına tepki gösterdi. Çin devletinin bin 300 gündür ailesiyle irtibat kurmasını engellediğine de değinen Sultan, Oppo’nun Türkiye’de satış yapmasına isyan etti.
 
BİN 300 GÜNDÜR AİLEMDEN HABER ALAMIYORUM”

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Sultan, “Şu reklamın her yerde karşıma çıkması bana tokat gibi geliyor. Ailemle irtibatımı 1300 gündür yasaklayan Çin’in telefon satmasına karşıyım abi. İş insanlarının para için Çin ile anlaşıp hem ülkesinde üretimi felç etmesine hem bizi satmasına isyanım var. Aldığım nefes bile yük bana” diye konuştu.

ACUN ILICALI’YA SESLENDİ

Öte yandan markanın yeni reklam yüzü Acun Ilıcalı’ya seslenen genç kadın, “Acun Ilıcalı, vicdanın varsa bu tarafa dönüp bakarsın. Öldüğünde paran seninle birlikte mezara gelmiyor. Parayı zaten her türlü kazanıyorsun. Katillerin reklamında oynaman şart mı” ifadelerini kullandı.

  • Kaynak: https://www.nethaber.com/gundem/acun-ilicalinin-cinli-telefon-markasinin-reklamini-yapmasina-tepki-34820
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,Acun Ilıcalı,Oppo ,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için