• 25.2.2024
  • 403369 defa okundu

31 Mart yerel seçimlerinin start verilmesi ile birlikte siyasi partilerin sivil STK lara ziyaretleri hızlandı. Kayseri de yerel yönetim seçimlerine kendi listeleri ile katılan Saadet Partisi 24.02.2024 tarihinde başta Saadet Partisi Kayseri milletvekili sayın Mahmut Arıkan ve Melikgazi belediye başkan adayı Baki Coşgun Kocasinan belediye başkan adayı Recep Güngör olmak üzere yönetim kurulu üyeleri derneğimize nezaket ziyaretlerinde bulunmuşlardır.

Dernek başkanımız sayın Seyit Tümtürk ve yönetim kurulu üyelerimiz, mahallemiz eşrafı tarafından derneğimizde misafir edilmişlerdir.

Doğu Türkistan Milli Başkanı sayın Seyit Tümtürk tarafından Doğu Türkistan’ın son durumu hakkında kısaca bilgilendirme yapılmıştır. Saadet partisi milletvekili Sayın Mahmut Arıkan TBMM’de Doğu Türkistan davasını yakından takip ederek gruplarında bilgilendirmeler yaptığını dile getirerek yerel seçimlerde kendi listeleri ile yarışa girdiklerini Kayseri için daha iyini yapacaklarını dile getirmişlerdir. Samimi bir ortamda gerçekleşen hoş sohbet sonunda hatıra fotoğrafları çekilerek iyi niyet temennisinde bulunulmuştur.

 

  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel MRK-KAYSERİ
  • Etiketler: Doğu Türkistan.Çin,Uygur,saadet Partisi

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için