1.3.1998 Tarihinde Ankara'da tertip edilen bir toplantıya katılmak üzere giden Dernek yönetim kurulu üyeleri tarafından tarihçi, şair ve 1931 yılında Doğu Türkistan'da meydana gelen silahlı mücadelenin önde gelen liderlerinden merhum Mehmet Emin BUĞRA Beyin mezarı ziyaret edilmiştir.

         7.3.1998 Tarihinde Büyük Birlik Partisi Kayseri Milletvekili muhterem Recep KIRIŞ, parti il başkanı muhterem Dr. Kemal TEKDEN ve parti il yönetim kurulu üyeleri Dernek Genel Merkezimizi ziyaret ederek her türlü yardım ve desteğe hazır olduklarını ifade etmişlerdir.

 

□ 8.3.1998 Günü Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Doğu Türkistan kadınlarının durumunu anlatan bir basın bildirisi FAX aracılığı ile televizyon ve bütün basın kuruluşlarına ulaştırılmıştır.

 

□ 18.3.1998 Tarihinde GÖKBAYRAK Dergisi Avrupa Temsilcimiz Muhterem Mehmet ÇELİK Beyefendi Dernek Genel Merkezimizi ziyaret etmiştir, iki gün süren anlamlı ziyareti esnasında karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmuş, bazı önemli konularda mutabakat sağlanmış olup, şahsına ve Gökbayrak Avrupa temsilcilerimizden Muhterem Osman Nuri ŞEN beyefendiye bir şükran plaketi takdim edilmiştir.

 

□ 20.3.1998'de Erciyes Üniversitesinde organize edilen Nevruz kutlamaları programına yapılan davet üzerine dernek olarak iştirak edilmiş olup, Doğu Türkistan yemeklerinden bazı türler, açılan Doğu Türkistan stadında ziyaretçilere sunulmuştur.

 

 21.3.1998 Tarihinde Kayseri Mimarsinan Parkı içerisinde il sağlık müdürlüğü tarafından oldukça görkemli bir şekilde organizesi yapılan Nevruz Kutlama programına Derneğimize yapılan davet üzerine iştirak edilmiştir.

 

□ 4-6 Nisan 1998 Tarihinde 1990da Doğu Türkistan'ın Kaşgar vilayetine bağlı BARIN Kasabasındaki Tarihe "BARIN KATLİAMI" olarak geçen katliamın yıldönümü münasebeti ile basın ve televizyon kuruluşlarına FAX çekilmiştir.

 

□ 8.4.1998 tarihinde Dernek Genel Merkezinde Kurban Bayramı münasebeti ile Bayramlaşma gerçekleştirilmiş olup, daha sonra dernek yönetim kurulumuz tarafından ilimizde faaliyet gösteren siyasi parti merkezleri ve televizyon kuruluşları ziyaret edilmiştir.

□ 26.04.1998 – 29.04.1998 yılında Çin Komünistleri tarafından şehit edilen Osman Batur İslambay'ın 47. şahadet yılı dolayısıyla Genel Merkezimizde Kur'an-ı Kerim Hatım-i Şerifi okutularak yemek verilmiş, basına bülten çekilerek bu günün anlamı hakkında bilgi verilmiştir.

  • 1522 defa okundu.