• 12.01.2021
  • 8135 defa okundu

Kayseri’de yaşayan bir grup Doğu Türkistanlı Türk Kızılay’ın “Kan Bağışı Kampanyası”na katılım sağladı.

Türk Kızılay Kayseri Kan Merkezi tarafından Kayseri Valiliği içerisinde düzenlenen “Kan Bağışı Kampanyası” na katılım sağlayan Doğu Türkistanlı Uygur Türkleri, amaçlarının kardeşliğin ve sadakatin ötesinde Türkiye sevdasını göstermek olduğunu ifade ettiler.

Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Dış İlişkiler Sorumlusu Seyit Abdulkadir Tümtürk, Kan Bağışı etkinliği ile ilgili yaptığı açıklamada, Uygur Türklerinin İkinci Vatanının Türkiye Cumhuriyeti olduğunu belirterek, “Geçtiğimiz günlerde Vatan Partisi Genel Başkanı olan kişi, Müslüman Uygurları maksatlı olarak şerefsiz teröristlerle anı kefeye koymaya çabalayan hezeyan dolu bir açıklama yaptı.
Çin seviciliği yapan bu şahsın bilmesini isteriz ki, Uygurlar Türkiye Cumhuriyeti için seve seve canını vermeye her daim hazırdır. Perinçek denilen şahsın geçmişte terör örgütü PKK ile bağını, PKK elebaşı ile arasındaki çiçek alışverişinden biliyoruz. O sebeple ki, kendisinin boş konuştuğunu söylemekte fayda var. Açıkçası Uygur Diasporası olarak siyasi olarak binde bir etmeyen bu kişiyi muhatap almakta istemeyiz.
Lakin terör örgütü elebaşı ile ne için görüştüğü belirsiz bir kişinin Doğu Türkistanlıları örgüt mensubu gibi lanse etmesi bizleri son derece rahatsız etmiştir. Doğu Türkistan Milli Meclis Başkanımız bu iddiası dolayısıyla Perinçek hakkında suç duyurusunda bulundu. Mahkemede kendisi bu mesnetsiz iddiasının cezasını bulacaktır” dedi.

  • Kaynak: https://www.durusthaber.com/uygur-turkleri-kan-bagisi-icin-bir-araya-geldi-88399h.html?fbclid=IwAR03u_-1IhZoBiuQVUPgt5ANv9Q3STs4cp_j3hW0m-ZWlVeUPco4MPpAciI
  • Etiketler: Doğu Türkistan',Çin,Uygur,Kayseri,,Perinçek,PKK

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için