• 16.05.2020
  • 276967 defa okundu

Bereketin hoşgörünün kardeşliğin paylaşmanın önemli olduğu mübarek ramazan ayında Doğu Türkistan Kültür Ve Dayanışma Derneği olarak Kayseri’de ikamet etmekte olan kardeşlerimizi unutmadık.

Bu konuda çalışmalarını esirgemeyen derneğimizin dış ilişkiler sorumlusu Abdulkadir Tümtürk ve yönetim kurulu üyemiz Murat Erkan’ın çalışmaları neticesinde ilimizde ikamet etmekte olan yaklaşık 250 aileye ramazan yardım temin ve dağıtım konusunda çalışmalar yapmışlardır.

Merkezi Almanya’da bulunan insani ve sosyal yardımlaşma kuruluşu olan HASENE Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin Kayseri İl Temsilciliği ile ortaklaşa yaptıkları çalışmalar neticesinde derneğimiz tarafından yardıma muhtaç aileler tespit edilerek ramazan ayında bir mutfakta bulunması gereken tüm zaruri ihtiyaçlar tespit edilerek ailelere imza tutanağı karşılığında teslim edilmiştir.

Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği olarak yardımlarımız bununla sınırlı kalmamış olup yardımlarımız devam etmektedir. Ramazan ayı içerisinde gerçekleştirmiş olduğumuz bu faaliyetleri hiçbir zaman haber etmek istememekte bazı kesimlerce hemşerilerimizin ramazan ayı boyunca unutulduğu zannedilmekte tam aksine dernek olarak yalnız ramazan boyunca değil her zaman yardıma devam etmektedir.

Peygamberimizin dediği gibi
“Sağ Elin Verdiğini Sol El Bilmemeli”


  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür Ve Dayanışma Derneği
  • Etiketler: Kayseri,Doğu Türkistan ,Hasena derneği

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için