• 1.06.2019
  • 8121 defa okundu

Vatan Partisi'nin davetiyle önceki gün Ankara'da düzenlenen “Üretimde Atılım için Türkiye-Çin İşbirliği” toplantısına Çinli diplomatlar ve çok sayıda Türk iş insanı katıldı.

Açılış konuşmasını Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in yaptığı toplantıya, Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Deng Li'nin yanı sıra Murat Ülker, Ethem Sancak, Okan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Okan, Onur Air Yönetim Kurulu Başkanı Cankut Bagana, Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gamze Yalçın gibi çok sayıda iş insanı ve yönetici katıldı.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, “Hepimiz Çin'in tarafındayız. Bu çok mühim bir inisiyatif. Mutlaka hava, kara, deniz yollarının gelişmesi ve İpek Yolu'ndan böylece istifade etmemiz lazım” dedi

Sayın Murat Ülker bey’e sormak isteriz Ülker ürünlerinizin bir tanesini Çinli yemedi Doğu Türkistan halkı Türk malı helal diyerek pahalı olmasına rağmen tüketmiştir.Bugün Doğu Türkistan’da katil Çin tarafından eşine az rastlanır bir soykırım Uygurlar üzerinde uygulamaktadır yaklaşık 5 milyon kardeşlerimizin akibeti belli değildir,siz zati aliniz babanızın görüşlerine ters düşerek hepimiz Çin tarafındayız demeniz 35 Milyon Doğu Türkistanlıyı derinden üzmüştür.Rahmetli babanız İstanbul’da 1982 yıllarında yayınlanan ‘’Doğu Türkistan’ın Sesi’’adlı derginin bazı sayılarının çıkmasında Finansör olmuştur rahmetli Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu bu konuda babanızla çok yakın fikir arkadaşlarıydı.

ÜLKER ürünleri unutmayın Çin kıtasında yalnızca Müslümanlar tarafından tüketilmekte olup sahiplenmektedir.zatialinizin Çin tarafındayız demeniz başta Türkiye’de yaşamakta olan Doğu Türkistanlılar olmak anavatanımızdaki kardeşlerimizi derinden üzmüştür.Ticaret diyerek hiçbir zaman geçmişinizi unutmamanız dileğiyle..

Bütün Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz ve bu davaya gönül veren dostlarımızın dikkatine

  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür Ve Dayanışma Derneği
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,Ülker

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için