• 17.05.2020
  • 286633 defa okundu

Türk müziği sanatçısı ve sinema yapımcısı sayın Mahsun Kırmızıgül tweetter hesabından yaptığı paylaşımla Uygur Türk’ü soydaşlarına Araplar kadar değer verilmediğini dile getirmiştir.

Sayın Mahsun Kırmızıgül daha önce de 13.08.2006 tarihinde İstanbul CNR gösteri merkezinde Türk Dünyası Müzik şöleninde yer alarak Doğu Türkistan davasının herkesin ortak davası olmasını dile getirmişti.Aynı gecede onur konuğu olarak gecemize iştirak eden rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu başkanımız tarafından kendisine bağımsızlığımızın sembolü GÖKBAYRAK ve Çapan hediye edilmişti.
Mahsun Kırmızıgül

@Mhsnkrmzgl
·
15 May
ABD Senatosu, Uygur Türk”lerine yapılanları görüp yasa tasarısı çıkartmış. ( Burda bir oyun var tabi) Bizde ise herkese meydan okuyan çoğunluk , konu Çin olunca Türklüğü anında gömdüler. Uygurlu Türk soydaşlarımızın Araplar kadar değeri yok. Çok yazık çok.
Mahsun Kırmızıgül

@Mhsnkrmzgl
·
15 May
Ben hayatımın hiç bir döneminde ırkçı olmadım. Özellikle bazı kesimlerin Filistin’li, Mısır’lı veya ortadoğulu insanlar için üzüldüklerini, ağladıklarını çok sık gördüm. Ama aynı kişilerin kendi soydaşları zulme uğrarken sessiz kalmaları manidardır.

  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür Ve Dayanışma Derneği
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Uygur,Mahsun Kırmızı Gül ,Muhsin Yazıcıoğlu

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için