• 20.03.2019
  • 4459 defa okundu

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Sorumluluk proje kapsamında Kırkşehir’de iki okulumuza Doğu Türkistan’ı anlattık.

Doğu Türkistan Mili Meclis başkanı sayın Seyit Tümtürk ve beraberindeki heyet ile birlikte Kırşehir’de bulunan Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi ve Abdulkadir Özcan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Doğu Türkistan’ı anlattık.

Okullarımızın konferans salonlarında gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimize öğrenci ve öğretim görevlileri tarafından katılım yoğun oldu,özellikle birinci ağızdan Doğu Türkistan’da gelişmekte olan son olaylar hakkında bilgileri aktaran sayın Tümtürk Katil Çin devletinin Doğu Türkistan’da uygulamakta oldukları katliamları görsel yollarla aktararak , Çin nazi toplama kamplarında mahkum edilen Uygurlar hakkında geniş açıklamalarda bulunarak kamplarda esir edilen Uygur kardeşlerimizin derhal serbest bırakılması konusunda hür dünyanın Çin’e baskı yapmasını istedi.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleştirilen bu konferans esnasında talebe kardeşlerimizin yoğun sorusu karşısında gençlerimizin bu konu hakkında ne kadar hassas oldukları dile getirildi. Öğrenci kardeşlerimizle birlikte çekilen hatıra fotoğrafları ile bugün de Doğu Türkistan’ı gençlerimize anlatmanın keyfini yaşadık.

  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür Ve Dayanışma Derneği
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,Abdulkadir Özcan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için