• 17.10.2020
  • 11817 defa okundu

Çin devleti imajını düzeltmek için yeni bir yalana başvurdu zorunlu olarak çalıştırdığı Doğu Türkistan halkını gönüllü olarak katılım sağladığını dile getirerek acaba kimi kandırmakta,kamplarda olan kardeşlerimiz acaba gönüllü mü gitmişler,değerli Doğu Türkistan dostlarımız siz leri yeni bir Çin yalanı ile tanışmanızı istiyoruz..

"Xinjiang'da aşırı iş gücü transferi gönüllülük esasına göre"

Çin'in Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi İnsan Kaynakları ve Sosyal Çalışmalar Departmanı Müdürü Rahmancan Davut, Xinjiang'da kentsel ve kırsal kesimler arasındaki aşırı iş gücü transferinin gönüllülük esasına göre gerçekleştirildiğini söyledi.

Rahmancan Davut, dün düzenlenen Xinjiang'da istihdam konulu basın toplantısında, bölgede aşırı iş gücü transferinin yıllık hedeflere ulaşılması amacıyla vatandaşları zorlamak suretiyle yapılmadığını belirtti.

Davut, bölgenin her kademedeki hükümetleri tarafından toplanan istihdam bilgilerinin insan kaynakları piyasası, kamu istihdam hizmetleri kuruluşları, ilgili web siteleri, radyo ve televizyon gibi platformlar üzerinden vatandaşlara açıklandığını, vatandaşların bu bilgilere göre özgürce istihdam fırsatları bulabildiğini ifade etti.

http://turkish.cri.cn/1781/2020/10/17/1s208214.htm

  • Kaynak: http://turkish.cri.cn/1781/2020/10/17/1s208214.htm
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için