Çin itiraf ediyor

  • 19.01.2015
  • 2899 defa okundu

Sevgili Doğu Türkistan dostları istilacı Çin yine kendi site sin den Doğu Türkistan'daki yer üstü zenginlik lerinden biri olan pamuk üretimi hakkında bilgileri bilmeyerek hür dünya ile paylaşmıştır.Çin'in Doğu Türkistan'dan vazgeçememe sebeplerinden biri daha..


haberi siz okuyucularımızla aynen paylaşıyoruz..

Çin'in pamuk üretiminin yarısını Xinjiang yaptı

Çin'in Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nde 2014 yılında pamuk üretimi 3 milyon 100 bin tona ulaşarak, ülke toplamının yarısını teşkil etti.

Ekili yüzölçümü ve üretim miktarı bakımlarından, Xinjiang bölgesi son 21 yıldır ilk sırada yer almayı başardı.

Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi Tarım Müdürlüğü tarafından verilen verilere göre, 2014 yılında pamuk arazilerinin toplam genişliği 2 milyon hektarı, üretim ise 3 milyon 100 bin tonu buldu.

Öte yandan, ekili toprak genişliğinin bu yıl 1 milyon 660 bin hektar civarında tutulacağı, yıllık üretim miktarının da 3 milyon ton olacağı tahmin ediliyor.

http://turkish.china.com/news/china/543/20150119/262128.html

  • Kaynak:
  • Etiketler:

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için

ÇİN İTİRAF EDİYOR

  • 17.06.2017
  • 1357 defa okundu

Katil Çin devleti kendi yayın sitesinde yayınladığı bir haberle ana yurdumuz Doğu Türkistan'daki istilacılığını kendi ağzından bir kez daha itiraf etmiştir.

Haberin başlığı aynen şöyle '' Xinjiang'da Fikri Mülkiyet Hakkı İhlaline Ağır Darbe''Katil Çin devleti istila ettiği topraklardan o toprakların gerçek sahiplerinin mülkiyet hakkını ihlal ederek kendi kendilerini istilacı olduklarını ispat etmektedirler.Kadim yurdumuz Doğu Türkistan'ın gerçek sahiplerinden hak iddia etmek hangi kanunda vardır.
Değerli Doğu Türkistan dostları haberi kendi sitelerinden aynen yayınlıyoruz,itirafın belgesi...

Xinjiang'da Fikri Mülkiyet Hakkı İhlaline Ağır Darbe

Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nde fikri mülkiyet haklarını ihlal eylemleri ve mal sahteciliğine ağır darbe indirilmesine ilişkin toplantı yapıldı. Xinjiang yerel yönetimindeki 38 idari biriminden temsilciler toplantıya katıldı.

Toplantıdan edinilen bilgilere göre, 2016 yılında Xinjiang'da fikri mülkiyet haklarını ihlal eden 3 bin 98 olay soruşturuldu. Bu olayların toplam para değeri 60 milyon yuanı buldu.

Toplantıda önümüzdeki günlerde fikri mülkiyet haklarının korunmasında kamu bilincinin pekiştirilmesi, yasa uygulayan kadroların yeterliliğinin arttırılması, bütçe ve eğitim sıkıntısının giderilmesi gibi etkili adımların atılmasının gerektiği belirtildi

http://www.criturk.com/haber/siyaset/xinjiangda-fikri-mulkiyet-hakki-ihlaline-agir-darbe-29516

  • Kaynak:
  • Etiketler:

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için