• 08.04.2018
  • 1772 defa okundu

Afganistan'ın Kunduz eyaletinde ABD destekli Afgan ordusu'nun i icazet merasimine düzenlediği saldırıyı Kayseri'de protesto edildi.

Kayseri'de Diriliş Ocakları Derneği'nin bu protesto eylemine Kayseri Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma derneği başkanı sayın Seyit Tümtürk başta olmak üzere yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu..

Öğle namazı sonrası Kayseri Bürüngüz Cami önünde bir araya gelen topluluk adına açıklama yapan Diriliş Ocakları Derneği Kurucu Genel Başkanı Cihan Uruç, dünyayı Müslümanlar için yaşanmaz hale getiren Amerika'nın, Afganistan'ın Kunduz şehrinde bir medreseyi bombalayarak 100'ün üzerinde hafız çocuğu şehit etmesini protesto etmek için toplandıklarını söyledi.

Aldıkları Kur'an eğitimi sonrası hafızlık töreni sırasında gerçekleşen bu elim olayın, Amerika'nın gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koyduğunu belirten Uruç, yaşları 8 ile 14 arasında değişen çocukları katletmenin, Amerika'nın kendisine yakışır bir alçaklık olarak dünya tarihine kara bir leke olarak geçeceğini kaydetti.

Uruç, "Afganistan'da Kur'an-ı Kerimler'in üzerine şehit kanını bulayan katil Amerika ve tüm uşakları bilsin ki 'la galibe illallah.' Yani ne yaparsan yap, nihai galip yüce Allah'tır." dedi.

Tekbir getiren grup, yapılan duanın ardından dağıldı.
 

  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği
  • Etiketler: Kayseri,Afganistan,Doğu Türkistan,Diriliş Ocakları,Abd,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için