• 30.09.2020
  • 224395 defa okundu

Doğu Türkistan Milli Meclis başkanı sayın Seyit Tümtürk 1 Ekim Doğu Türkistan’ın işgalinin 71 yıldönümü dolayısıyla bütün Doğu Türkistan teşkilatlarına çağrıda bulunarak Doğu Türkistan için birlik zamanı olduğunu ifade etmiş , yemekli bir istişare toplantı düzenleyerek tüm teşkilatlarımıza şu şekilde seslenmiştir.
 

Çin işgalindeki aziz yurdumuz Doğu Türkistan'daki kardeşlerimizin durumu soy kırımı durumuna gelmiştir. Muhaceretteki Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin birlik zamanıdır. Ülkemizde Doğu Türkistanlı teşkilatlarının yakın koordinasyon içerisinde çalışmasının,hizipleşmeleri sonlandırarak ortak noktamız olan Doğu Türkistan davasında buluşulmasının belirli aralıklarda  istişare toplantılarının sürdürülmesinin vakti gelmiştir.
Bu eğilim,01 Ekim 2020 de vereceğimiz mesajla başlayacaktır. Bütün teşkilatlarımız  bizim kardeşimizdir.Hiç birisinin bize mesafesi yoktur. Hepsi aynı eşit yakınlıktadır. İnşallah bu toplantımızla vereceğimiz mesajla hem Türkiye Cumhuriyeti'nin Ali menfaatleri, hem Doğu Türkistanlıların bekası ve geleceği ,hem de Çin işgalcilerine  karşı anlamlı bir mesaj verilecektir.
Sizleride aramızda görmekten onur ve mutluluk duyarız.     
 
Doğu Türkistan Milli Meclis
Başkanı
SEYİT TÜMTÜRK

  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür Ve Dayanışma Derneği
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için