22.10.1995 Günü Dernek merkezinde Doğu Türkistan'ın yetiştirdiği yazar, şair, tarihçi Prof. Abdurrahim Ötkür'ün vefatı münasebeti ile bir anma toplantısı tertip edilmiş, merhum hakkında bilgiler sunulmuş ve Kur'anı kerim hatmedilmiştir. Merhuma Allah'dan rahmet, bütün Doğu Türkistan camiasına da başsağlığı dileriz.

"Doğu Türkistan İslam Cumhuriyeti "anıldı 12 Kasım 1933 tarihinde kurulan " Doğu Türkistan İslam Cumhuriyeti " 12 Kasım 1995 günü demek merkezinde yapılan bir programla anıldı. Basına açık olarak yapılan bu toplantıya çok sayıda yerel televizyon ve basın mensupları katıldılar. Bu toplantıda basın bildirisi yayınlandı, kurulan Cumhuriyet ile ilgili bilgiler verildi. Doğu Türkistan'ın sofra geleneğinden örnekler sergilendi. Çocuklardan oluşan foklör gösterileri yapıldı.

18 Kasım 1995 Cumartesi günü İstanbul Zeytinburnu kapalı spor salonunda İstanbul’daki genç kardeşlerimiz tarafından tertip edilen" Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Gecesi" ne Derneğimiz olarak bir otobüs tutulmak suretiyle foklör ekibimizde dahil olmak üzere iştirak edilmiş, söz konusu gecenin verimli geçmesi konusunda derneğimizin tüm imkanları ile katkıda bulunulmuştur
 
Kıymetli hemşehrimiz Kerim Kağan 16/09/ 1995 günü Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Kendisine Allahtan rahmet kederli ailesine sabır diliyoruz
 
Kıymetli arkadaşımız Fettah İslamtürk genç yaşta geçirdiği bir trafik kazası sonucu 08/10/1995 tarihinde hayatını kaybetmiştir. Kendisine Cenab-ı Haktan rahmet kederli ailesine de sabır diliyoruz.

Değerli hemşehrimiz Sayın Resul Erkan'ın oğlu Murat Erkan ile Dernek başkanımız Sayın Mehmet Cantürk'ün torunu Gülbahar Cantürk 23/10/1995 tarihinde yapılan düğün ile dünya evine girmişlerdir. Genç kardeşlerimize mutluluklar temenni ederiz.

  • 809 defa okundu.